rysunek hobby dla gimnazjalistow krakow

DLA KOGO

Te zajęcia rysunkowe przeznaczone są dla osób w wieku około 13 do 16 lat, które chciałyby rozwijać się w szeroko pojętym rysunku.

Zapraszamy zarówno młodzież zainteresowaną ogólnym rozwojem rysunkowym, tych, którzy już myślą o studiowaniu architektury lub kierunków artystycznych, a także osoby interesujące się światami fantastycznymi, koncepcjami postaci i gier komputerowych. Dla tych ostatnich szczególnie polecamy połączenie tego kursu z zajęciami digital painting.

ZOBACZ TEŻ:

zajęcia plastyczne 6-12 latkurs rysunku hobby  – kurs rysunku architektura – 

 

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

KURSY WAKACYJNE 2018

Podczas tegorocznych wakacji planujemy kursy rysunku od podstaw dla grupy wiekowej 13-16 lat w terminach:

 1. 2 lipca – 6 lipca
 2. 23 lipca – 27 lipca
 3. 30 lipca – 3 sierpnia

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:00.

Cena: 200 zł/ tydzień kursu

Zajęcia wakacyjne stanowią wstęp do rysunku odręcznego. Program zawiera takie tematy jak: podstawy perspektywy, postać, elementy architektury, zwierzęta, martwa natura, pojazdy, itp.

 

KURS W ROKU SZKOLNYM

Kurs w roku szkolnym zaczyna się we wrześniu i trwa do końca czerwca, każdy uczęszcza na jedne zajęcia w tygodniu. W razie nieobecności należy nadrobić zajęcia w terminie innej grupy.

zajęcia w roku szkolnym 2018/19:

 • terminy jeszcze nie zostały ustalone

zajęcia w roku szkolnym 2017/18:

 • czwartki 16:00-19:00
 • piątki 16:00-19:00

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe. Rozpoczynamy od krótkiego wykładu dotyczącego tematu danych zajęć. Każdy uczestnik otrzymuje materiały pomocnicze z tutorialami, informacjami teoretycznymi, inspiracjami i przykładami rysunków na dany temat, jakie na kursie wykonali nasi absolwenci. Materiały są pomocne w trakcie zajęć a także w czasie rysowania w domu.

Zazwyczaj jest kilka różnych tematów do wyboru.

W trakcie zajęć uczniowie pracują nad własnymi rysunkami. W tym czasie prowadzący cały czas jest w sali i pomaga każdemu po kolei. Zawsze znajdziemy też czas na sprawdzenie rysunków wykonanych w domu i ich korektę.

JAKI JEST PROGRAM ZAJĘĆ?

Na większości zajęć pojawia się kilka tematów rysunkowych dla wyboru, aby każdy mógł wybrać to, co go najbardziej interesuje. Niektórzy już myślą o zdawaniu na architekturę i najbardziej chcą rozwijać się w tym kierunku, inni najchętniej rysują postaci, sceny i maszyny z filmów fantasy lub science fiction a jeszcze inni zwierzęta i krajobrazy. Zależy nam żeby nikt nie nudził się na zajęciach i mógł rozwijać się w tym kierunku, który go najbardziej interesuje jednocześnie mając możliwość spróbować od czasu do czasu czegoś innego.

W programie zajęć między innymi: nauka podstaw perspektywy w rysunku, zieleń i pejzaże, postać, portret, elementy architektury, martwa natura, elementy rysunku koncepcyjnego w zakresie fantasy i science-fiction, samochody i maszyny.

Na tych zajęciach próbujemy różnorodnych technik rysunkowych, np. rysunek cienkopisem, rysunek flamastrami, rysunek kredkami, akwarela, sepia, węgiel, jednak podstawą do większości zajęć jest ołówek. Narzędzia potrzebne do zajęć przynoszą uczniowie.

CO JEST POTRZEBNE NA ZAJĘCIACH?

 • papier formatu B3 – 35x50cm (polecany dla starszych 15-16 lat) lub A3 (polecany dla młodszych – 13-14 lat), papier w formacie A3 można kupić w blokach technicznych lub blokach rysunkowych ze sklepów plastycznych (popularne bloki rysunkowe w marketach to bardzo cienkie kartki, nie polecamy), papier w formacie B2 ciężko kupić, najlepiej kupić w sklepie plastycznym arkusze B2 (50x70cm) i przecinać na pół
 • czarna teczka na rysunki B3 lub A3
 • ołówki różnych twardości, np. 2B, 4B i 6B
 • strugaczka
 • gumka chlebowa
 • cienkopisy różnych grubości (np. 0.2 i 0.5)

Jeśli na pierwsze zajęcia nie uda się wszystkiego skompletować możemy pożyczyć podstawowe narzędzia. W trakcie roku szkolnego będą podawane dodatkowe materiały, do realizowania zajęć z innych technik rysunkowych.

CENA ZAJĘĆ

Całoroczny kurs składa się z trzech trymestrów zajęć. Każdy trymestr składa się z trzynastu zajęć. Cena jednego trymestru to 600 zł. Możliwość płatności w ratach 3 x 220 zł. Zniżka 10% z kartą dużej rodziny.

KONTAKT I ZAPISY

Zajęcia odbywają się w naszej pracowni w Krakowie przy ul. Westerplatte 3/3.

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt pod numerem 797 274 186 lub poprzez formularz kontaktowy.

Imię i nazwisko

Wiek

Adres e-mail

Numer telefonu

Wybrany kurs

wakacyjny I TURA – 02.07 – 06.07
wakacyjny II TURA – 23.07 – 07.07
wakacyjny III TURA – 30.07 – 03.08
kurs w roku szkolnym 2018/19

Twoja wiadomość