jak nauczyc sie rysowac, nauka rysunku, najlepszy kurs rysunku w krakowie,

 

4. Załóż szkicownik

Częstą wymówką do nierysowania jest „nie mam miejsca w pokoju, żeby rozłożyć deskę”, „szkoła/studia/praca, nie mam czasu”. Założenie szkicownika jest rewelacyjnym sposobem na rozwiązanie powyższych problemów i pozwala na systematyczną naukę rysunku nawet wtedy, gdy zupełnie nie ma na to czasu.

Szkicownik możemy zabrać wszędzie, do szkoły, na wykład, do pracy, do pociągu, na spotkanie ze znajomymi, na rodzinny obiad. Zawsze znajdziesz choćby 15 minut, żeby coś naszkicować. Możesz narysować to, co przed sobą widzisz, coś z wyobraźni, włączyć na telefonie lub komputerze zdjęcie budynku/krajobrazu/postaci czy czegokolwiek, co Cię interesuje lub co chcesz poćwiczyć.

Szkicowanie to naprawdę bardzo efektywny sposób na naukę rysunku, więcej o szkicowaniu pisaliśmy tutaj.

 

 

5. Nie bój się inspiracji

Nawet najwięksi twórcy przyznają się do inspiracji innymi. Wielu młodych rysowników zdaje się wyłącznie na siebie w nauce rysunku unikając jak ognia patrzenia na rysunki mistrzów w tej dziedzinie i pytania ich o wskazówki. To ogromny błąd! Wyobraź sobie lekarza, który nigdy nie studiował medycyny, nie odbył stażu, tylko przyszedł z ulicy do szpitala i zaczął leczyć ludzi metodą prób i błędów, nie mając o tym pojęcia. Żeby coś umieć trzeba się tego po prostu nauczyć, niczego nie da się nauczyć posługując się wyłącznie swoją wyobraźnią.

6. Talent nie istnieje

Nie zwalaj winy na brak talentu. Każdy wielki mistrz był kiedyś na początku swojej drogi. Za każdym talentem kryją się setki, tysiące, dziesiątki tysięcy, … godzin pracy. Nie zniechęcaj się, jeśli postępy przychodzą u Ciebie wolniej niż u innych.

Jako nauczyciel rysunku widziałam wiele osób, którym początki szły opornie i myślały o rzucaniu nauki rysunku, a zaledwie kilka miesięcy później dzięki regularnej pracy i utrzymanej motywacji były w czołówce najzdolniejszych osób na kursie.

7. Narysuj coś w tym momencie!

Każda chwila jest dobra na szybki rysunek. Oderwij się od komputera, weź ołówek do ręki i po prostu zacznij rysować!

 

AK

Zostaw komentarz

Przeczytaj też

Warsztaty malarstwa olejnego

Zapraszamy na wyjątkową okazję spróbowania swoich sił w malarstwie olejnym w czasie trzydniowych warsztatów! Kiedy i gdzie? Warsztaty malarstwa olejnego organizujemy czasie małopolskich ferii zimowych – 3, 4 i 5

Czytaj więcej »