DIGITAL PAINTING

CO TO JEST DIGITAL PAINTING?

Digital painting to technika cyfrowego malarstwa pozwalająca na wizualizację stworzonej koncepcji np. postaci fantastycznej, scenerii do gier itp. Jest to technika szeroko wykorzystywana w prężnie rozwijających się branżach gier komputerowych, filmów, animacji oraz reklamy.

DLA KOGO JEST TEN KURS?

Kurs jest odpowiedni zarówno dla hobbystów, kandydatów na kierunki studiów związane z grafiką cyfrową a także osób pragnących pracować w przyszłości jako profesjonalni ilustratorzy i concept artyści.

Zapraszamy od 15 roku życia, studentów i dorosłych.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Nauczysz się obsługi Photoshopa, poznasz techniki malowania, kolorowania, kompozycji, pracy z brushami (pędzlami).  Kurs obejmuje zarówno podstawy perspektywy i rysunku jak i zagadnienia z dziedziny malarstwa. Na kursie dowiesz się również jak pracować samodzielnie w domu, z jakich materiałów korzystać i skąd czerpać inspirację.

Pomiędzy zajęciami możesz skorzystać z konsultacji online i wsparcia pozostałych członków kursu w grupie naszej społeczności.

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAPISAĆ?

Zobacz co możemy Ci zaoferować.

KURS JEST CAŁKOWICIE OD PODSTAW

Nie musisz nic wcześniej umieć, zaczynamy od zera.

STANIESZ SIĘ CZŁONKIEM SPOŁECZNOŚCI

Nasza grupa zrzesza już niemal 200 osób. Zawsze możesz liczyć tam na poradę.

PRZYJAZNA PRACOWNIA

To cudowne miejsce w centrum Krakowa zawsze powita Cię gorącą kawą i z trudem będziesz je opuszczać.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Program kursu to tylko luźne ramy, jest dostosowywany do indywidualnych preferencji.

POMOC PO KURSIE

Również po kursie możesz się zgłosić po korektę prac rozpoczętych na zajęciach.

STWORZYSZ PRACE DO PORTFOLIO

Stworzysz pierwsze prace lub rozbudujesz portfolio.

NAUCZAMY Z PASJĄ

Miłość do tworzenia to coś co nas napędza każdego dnia.

KOREKTY ONLINE

Przez cały tydzień pomiędzy zajęciami.

KURS OD PODSTAW - PROGRAM

Kurs podstawowy składa się z 10 zajęć po 3 godziny zegarowe raz w tygodniu.

1. PODSTAWY, WPROWADZENIE DO DIGITAL PAINTINGU
Podstawowe funkcje Photoshopa lub innych programów graficznych używane podczas malowania. Na zajęciach poznasz najczęściej używane ustawienia, skróty klawiszowe i zapoznasz się z interfejsem programu i ustawieniami tabletu graficznego.
1 – 2. MARTWA NATURA
Dowiesz się jak studiować z natury oraz jak wykorzystać tą umiejętność we własnych pracach. Zapoznasz się z podstawami koloru w malarstwie.
3. STUDIUM WALOROWE
Dowiesz się jak wykorzystać walor w budowaniu kompozycji i formy obrazu czy ilustracji oraz jak budować przestrzeń w obrazie za pomocą waloru.
4-5. KRAJOBRAZ
Poznasz podstawy perspektywy, perspektywy powietrznej, dowiesz się jak budować przestrzeń w obrazie za pomocą światła i koloru, jak używać warstw i masek przycinających w poszczególnych etapach kompozycji.
6. PODSTAWY ANATOMII
Poznasz podstawowe proporcje człowieka. Dowiesz się jak samodzielnie pracować w domu, żeby osiągnąć efekty i otrzymasz niezbędne materiały. Zajęcia te są tylko wprowadzeniem do bardzo obszernego zagadnienia, które właściwie można studiować latami.
7-8. POSTAĆ
Na zajęciach przećwiczysz dotychczasowe podstawy anatomii, koloru, kompozycji w malowaniu człowieka.
9-10. PORTRET
Poznasz podstawowe proporcje twarzy, dowiesz się jak budować formę, jak wykorzystać światło w budowaniu nastroju portretu.

KURS GAME DESIGN - PROGRAM

Kurs średniozaawansowany to symulacja prawdziwego zadania projektowego. Na kursie złożonym z 10 3-godzinnych zajęć stworzymy wspólnie concept świata fantastycznego (postaci, enviro i innych elemementów) na podstawie wybranego opisu, mitologii bądź własnych pomysłów. Rozwiniesz się hobbystycznie, zawodowo i stworzysz solidną pozycję do portfolio.

1. WSPÓLNIE WYMYŚLAMY ŚWIAT FANTASTYCZNY
I wszystkie jego elementy, takie jak postaci, environment, assety itp. Inspirujemy się przy tym z literaturą, filmem i korzystamy z własnych pomysłów.
2. CONCEPTY POSTACI
Projektujemy postaci, które będą występować w naszej grze.
3. CONCEPT OTOCZENIA
Projektujemy scenerie występujące w naszym concepcie.
4. ASSETY
Tworzenie assetów, czyli dodatkowych obiektów wykorzystanych w grze z zastsowaniem modelowania 3d.
5. PHOTOBASHING I MATTE PAINTING
W trakcie kursu będziemy tworzyć ilustracje w obu tych technikach. Dowiesz się skąd brać dobre referencje, paczki pędzli i inne dodatki pomocne podczas malowania.

INSTRUKTOR

Poznaj naszą kadrę.

WYBRANE PRACE AGNIESZKI

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA

Poznaj naszą pracownię.

 • Zajęcia odbywają się w maksymalnie 8-osobowych grupach, każde zajęcia trwają 3 godziny zegarowe.

 • Zaczynamy od krótkiego wykładu i omówienia zadania,  instruktor na swoim tablecie podpiętym do telewizora tworzy swoją pracę, instruuje uczestników lub wykonuje korektę czyjejś pracy.

 • Uczestnicy tworzą własne ilustrację co chwilę otrzymując korektę. W każdej chwili można poprosić o pomoc. Instruktor sprawdza zadania domowe, wykonuje korektę skończonych prac z wcześniejszych zajęć lub dodatkowych prac digitalowych. 

 • Aby zmaksymalizować efekty nauki uczestnicy powinni kończyć prace zaczęte na zajęciach oraz tworzyć dodatkowe ilustracje. Pomocne w tym są korekty online, których udzielamy przez cały tydzieńKażda praca pokazana na zajęciach zostanie szczegółowo omówiona z kursantem.

 • W pracowni jest kuchnia z ekspresem do kawy i wyborem herbat oraz ciastkami. Możesz też sobie u nas odgrzać obiad w mikrofali ;)


PRACE UCZESTNIKÓW KURSU

Zobacz, jak możesz rysować po ukończeniu kursu.

CO MÓWIĄ O NAS ABSOLWENCI

Zobacz, jak możesz rysować po ukończeniu kursu.

HARMONOGRAM GRUP I CENNIK

Wybierz grupę dla siebie i zapisz się.

środa 17:00-20:00

kurs od podstaw
700 zł możliwe raty 3x 250 zł
 • grupa od podstaw
 • 10 zajęć po 3 godziny co tydzień
 • START KURSU - 1 LUTEGO

czwartek 17:00-20:00

kurs od podstaw
700 zł możliwe raty 3x 250 zł
 • grupa od podstaw
 • 10 zajęć po 3 godziny co tydzień
 • START KURSU - 1 LUTEGO

piątek 17:00-20:00

kurs od podstaw
700 zł możliwe raty 3x 250 zł
 • grupa od podstaw
 • 10 zajęć po 3 godziny co tydzień
 • START KURSU - 1 MARCA
nabór trwa

sobota 10:00-13:00

kurs od podstaw
700 zł możliwe raty 3x 250 zł​​
 • grupa od podstaw
 • 10 zajęć po 3 godziny co tydzień
 • START KURSU - 1 LUTEGO

sobota 14:00-17:00

GAME DESIGN - średniozaawansowany
700 zł możliwe raty 3x 250 zł​
 • grupa średniozaawansowana
 • 10 zajęć po 3 godziny co tydzień
 • START KURSU - 16 LUTEGO
nabór trwa

CZĘSTE PYTANIA

Dowiedz się wszystkiego o kursie. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtującą Cię kwestię – napisz do nas.

Nie musisz, wszystkiego uczymy od podstaw. Oczywiście umiejętność rysowania nieco ułatwia naukę, ale nie jest niezbędna ;) Jeżeli chciałbyś nauczyć się również tradycyjnego rysunku to zapraszamy na kurs rysunku hobby lub architektoniczny.

Uczestnicy kursu korzystają z własnego sprzętu – laptopa i tabletu lub notebooka z funkcją tabletu. Za dodatkową opłatą 20 zł / zajęcia lub 100 zł / 10 zajęć na miejscu wypożyczamy tablety. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja tabletu.

Jeżeli nigdy wcześniej nie rysowałeś tradycyjnymi mediami oraz na tablecie – wybierz kurs podstawowy. Jeżeli posiadasz już jakieś portfolio swoich prac to najlepiej jeżeli prześlesz nam do wglądu – tak będzie najłatwiej ocenić.

Kurs prowadzony jest w Photoshopie i ten program polecamy (dowolna wersja). Jest płatny, można go zakupić w formie abonamentu w cenie 12,29 euro miesięcznie. Z darmowych programów polecamy program Krita. Jeżeli już używasz Corel Paintera, SAI, Clip Art Studio, Art Rage, Paintstorm Studio lub innego, podobnego programu graficznego to również możesz go używać podczas szkolenia o ile znasz jego podstawowe funkcje i potrafisz je sam znaleźć. Wszystkie te programy posiadają podobne funkcje podstawowe, różnica polega na tym, że są umieszczone w innych miejscach interfejsu.

Na początek wystarczy jeden z najtańszych modeli firmy Wacom. Wystarcza na pierwsze miesiące nauki. Po takim czasie będziesz mieć większe doświadczenie i będziesz wiedzieć czy digital painting nadal Cię kręci ;) Jeżeli nie będziesz mieć dość to dopiero wtedy radzimy pomyśleć nad wyborem drogiego i profesjonalnego sprzętu.

Tak, możesz odrobić zajęcia na innej grupie. Musisz jednak wcześniej umówić się z prowadzącą i o ile w wybranej grupie będzie wolne miejsce to będziesz mógł przyjść.

Kurs digital painting odbywa się w naszej pracowni przy ulicy Westerplatte 3/3 w Krakowie. Jeżeli chciałbyś uczestniczyć w zajęciach a nie masz możliwości dojazdu do Krakowa to zapraszamy na indywidualny kurs online.

Grupy liczą maksymalnie 8 osób. 

Za kurs możesz zapłacić przelewem lub kartą na miejscu. Możliwe jest rozbicie ceny kursu (700 zł) na 3 raty po 250 zł. 

ZAPISY

Aby zapisać się na wybraną grupę wypełnij poniższy formularz, otrzymasz wiadomość zwrotną do 24 godzin.

Masz więcej pytań? Napisz do nas!

Jeśli masz więcej pytań to skorzystaj z formularza lub napisz do nas na: