KURS RYSUNKU HOBBYSTYCZNEGO

Jeśli nie planujesz aplikować na Architekturę lub ASP, chciałbyś rozwinąć się artystycznie, poznać techniczne podstawy rysunku, zagłębić nowe techniki i zagadnienia to jest to kurs dla Ciebie.


DLA KOGO

Kurs rysunku hobbystycznego przeznaczony zarówno osób które nigdy nie miały styczności z rysunkiem i pragną spróbować swoich sił w tej dziedzinie, jak również dla tych, którzy do tej pory samodzielnie w wolnych chwilach tworzyli własne rysunki w domowym zaciszu. Na tym kursie jedynym ograniczeniem wiekowym jest ukończone 16 lat, młodszych adeptów rysunku zapraszamy do grupy rysunkowej 13-16 lub na zajęcia dla dzieci. Nie ma górnej granicy wiekowej.

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA

Grupy rysunku hobbystycznego odbywają się w:

 • środy 15:00-19:00
 • czwartki 16:15-20:15
 • piątki 15:00-19:00
 • soboty 10:00-14:00

UWAGA – NOWE GRUPY OD PODSTAW PO NOWYM ROKU

Jeśli posiadasz pewne podstawy rysunkowe to możesz dołączyć do kursu w dowolnym momencie roku. Jeśli jednak zaczynasz naukę od zera wówczas zapraszamy na nowe grupy, które wystartują w styczniu w:

 • czwartki 16:00-20:00
 • soboty 14:30-18:30
 • niedziele 10:00-14:00

>ZAPISY<

Kurs zaczyna trwa przez cały rok szkolny. Program kursu nie jest ograniczony ramami czasowymi, można do nas uczęszczać, rok, dwa trzy, … i wciąż realizować nowe tematy.

JAK PRZEBIEGAJĄ ZAJĘCIA

Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. W ich trakcie kursanci w dowolnym momencie mogą zrobić sobie przerwę na kawę/herbatę i ciastko (wszystko zapewniamy :)).

Zajęcia rozpoczynamy od krótkiego wykładu dotyczącego tematu danych zajęć. Każdy uczestnik otrzymuje obszerne materiały pomocnicze z tutorialami, informacjami teoretycznymi, inspiracjami i przykładami rysunków na dany temat, jakie na kursie wykonali nasi absolwenci.

W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad własnymi rysunkami. Zazwyczaj zaczynamy od szkicu na małym formacie. Prowadzący robi korektę na szkicu, później kursant tworzy na dużym formacie (zazwyczaj B2). Podczas pracy na dużym arkuszu do końca zajęć asystent rysunkowy cały czas jest obecny na sali i udziela korekty tak często jak jest to konieczne.

Każdy przyniesiony na zajęcia skończony rysunek z poprzedniej lekcji, dodatkowy rysunek czy też szkic w szkicowniku zostaje omówiony i poddany szczegółowej korekcie z uczniem.

PROGRAM KURSU RYSUNKU HOBBYSTYCZNEGO

Program kursu opiera się na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu pracowni Domin jest stale udoskonalany o nowe techniki, tematy i preferencje uczniów.

Zakres tematyczny hobbystycznego kursu rysunku jest bardzo szeroki i może być dopasowywany do indywidualnych zainteresować uczestnika kursu. W początkowej fazie kursu uczestnicy poznają tajniki perspektywy, podstaw konstrukcji rysunkowej i światłocienia. Zrozumienie tych zagadnień jest konieczne, aby później tworzyć realistyczne rysunki.

Przykładowe obszary tematyczne późniejszych zajęć to pejzaże, postaci, portret, architektura, weduty, martwa natura, ilustracje do tekstu, samochody, fantastyka, science – fiction, rysunek dizajnerski.

Ołówek nie jest jedynym obowiązującym narzędziem, program kursu obejmuje również rysowanie cienkopisami, flamastrami, kredkami, akwarelą, ekoliną, tuszem a także technikami łączonymi, np. cienkopis + flamastry, cienkopis + kredka, cienkopis + kawa.

Przykładowe tematy zajęć:

PODSTAWY PERSPEKTYWY

 • perspektywa jednozbiegowa i dwuzbiegowa – ćwiczenia, zastosowanie praktyczne
 • inne ćwiczenia geometryczne w perspektywie – przenoszenie równej odległości w perspektywie, obroty brył, podział na równe części w perspektywie
 • konstrukcja podstawowych brył w perspektywie
 • ćwiczenie perspektywy na martwej naturze

 

DOM W KRAJOBRAZIE

kurs rysunku hobby olowek krajobraz

 • nauka projektowania rysunku – szkic, projekt kompozycji i kadru, wybór sposobu światłocienia, podrys na dużym formacie, wykończenie pracy na dużym formacie szrafem
 • rysowanie zieleni różnego typu (drzewa liściaste, iglaste, trawy, krzewy)
 • rysowanie różnego typu krajobrazów (górski, pagórkowy, leśny)
 • rysowanie wody – jezioro, rzeka, wodospad
 • zastosowanie perspektywy w prostej architekturze (chatka)
 • konstrukcje elementów architektury (rozmieszczenie okien, drzwi, balkon, konstrukcja dachu)

We wszystkich materiałach do zajęć znajdują się wzorcowe rysunki naszych absolwentów będące odpowiedzią na ten temat a także praktyczne wskazówki pomocne przy realizacji zadanego tematu. Ponadto, załączamy tutorial powstały w naszej pracowni, pokazujący jak w fazach powstaje rysunek na zadany temat. Można się nim inspirować lub stworzyć własną kompozycję.

 

DOPASUJ KURS DO SIEBIE

Kurs hobbystyczny jest bardzo elastyczny. Zdajemy sobie sprawę, że niemal każdego interesują inne obszary tematyczne oraz różne techniki rysunkowe i malarskie. Techniki przerabiane na zajęciach nie są obowiązkowe, jeżeli ktoś woli na kursie doskonalić wyłącznie rysunek ołówkowy – nie ma najmniejszego problemu, tematy są tak skonstruowane, żeby było to możliwe.

Istnieje też możliwość dowolnego łączenia kursu hobbystycznego z kursem architektonicznym oraz kursem artystycznym, np. 2 razy w miesiącu uczestniczyć w zajęciach hobbystycznych, raz w architektonicznych i raz w artystycznych. Tylko od Ciebie zależy w jakim kierunku chcesz się rozwijać.

Na kursie hobbystycznym chętnym zadajemy zadania domowe, jednak nie są one obowiązkowe.

 

DODATKI DO KURSU

Wszyscy uczniowie kursu mogą uczestniczyć w darmowych zajęciach w ramach codziennej otwartej pracowni. Na otwartej pracowni zawsze jest asystent, który służy pomocą. Możesz wpaść do pracowni po dodatkową korektę lub przyjść na kilka godzin, popracować nad rysunkiem korzystając z motywującej atmosfery pracowni.

otwarta pracownia 7 dni w tygodniu

darmowe konsultacje online

50% zniżki na kurs malarstwa akwarelowego

50% zniżki na kurs historii sztuki

60zł zniżki na kurs digital painting

 

GODZINY OTWARTEJ PRACOWNI

 • poniedziałek – 16:00 – 21:00
 • wtorek – 16:00 – 20:30
 • środa – 15:00 – 19:00
 • czwartek – 16:00 – 20:15
 • piątek – 15:00 – 20:00
 • sobota – 9:00 – 17:30
 • niedziela – 10:00 – 13:30

 

CENA KURSU

320zł/miesiąc przy płatności za 3 miesiące z góry (960zł za 3 miesiące zajęć)

lub

350zł/miesiąc przy płatności za 1 miesiąc z góry

 

>ZAPISY NA KURS RYSUNKU HOBBYSTYCZNEGO<

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o kursie rysunku hobbystycznego skontaktuj się z nami telefonicznie (797 274 186) lub mailowo (pracownia@domin-krakow.pl).