KURS RYSUNKU I MALARSTWA HOBBY

Jeśli nie planujesz zdawać na Architekturę ani ASP, chciałbyś rozwinąć się artystycznie, poznać techniczne podstawy rysunku i malarstwa, zagłębić nowe techniki i zagadnienia to jest to kurs dla Ciebie. Nawet jeżeli swoją edukację szkolną zakończyłeś dawno temu.

DLA KOGO?

Kurs rysunku i malarstwa hobbystycznego przeznaczony zarówno osób początkujących, które nigdy nie miały styczności z rysunkiem i pragną spróbować swoich sił w tej dziedzinie, jak również dla tych, którzy do tej pory samodzielnie w wolnych chwilach tworzyli własne rysunki w domowym zaciszu. Na tym kursie nie ma ograniczeń wiekowych.

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA

Grupy rysunku i malarstwa hobbystycznego odbywają się w:

 • niedzielę 10:00-13:00

>ZAPISY<

Kurs trwa przez cały rok szkolny. Pierwsze zajęcia w roku szkolnym 2018/19 odbędą się 13 października. Program kursu nie jest ograniczony ramami czasowymi, można do nas uczęszczać, rok, dwa trzy, … i wciąż realizować nowe tematy.

 

JAK PRZEBIEGAJĄ ZAJĘCIA

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe. W ich trakcie kursanci w dowolnym momencie mogą zrobić sobie przerwę na kawę/herbatę i ciastko (wszystko zapewniamy :)).

Zajęcia rozpoczynamy od krótkiego wykładu dotyczącego tematu danych zajęć. Każdy uczestnik otrzymuje materiały pomocnicze z tutorialami, informacjami teoretycznymi, inspiracjami i przykładami rysunków lub obrazów na dany temat, jakie na kursie wykonali nasi absolwenci.

W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad własnymi pracami. Zazwyczaj zaczynamy od małego szkicu. Prowadzący robi korektę na szkicu, później kursant pod jego okiem tworzy właściwą pracę na większym formacie. Podczas pracy na dużym arkuszu do końca zajęć asystent cały czas jest obecny na sali i udziela korekty tak często jak jest to konieczne.

Każdy przyniesiony na zajęcia skończony rysunek lub obraz z poprzedniej lekcji, dodatkowy rysunek czy też szkic w szkicowniku zostaje omówiony i poddany szczegółowej korekcie z uczniem.

Na kursie hobbystycznym chętni otrzymują zadania domowe, jednak nie są one obowiązkowe.

 

GALERIA

koniecznie oglądaj prace i zdjęcia w powiększeniu!

 

 

PROGRAM KURSU RYSUNKU HOBBYSTYCZNEGO

Program kursu opiera się na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu pracowni Domin jest stale udoskonalany o nowe techniki, tematy i preferencje uczniów.

Zakres tematyczny hobbystycznego kursu rysunku jest bardzo szeroki i może być dopasowywany do indywidualnych zainteresować uczestnika kursu. W początkowej fazie kursu uczestnicy poznają tajniki perspektywy, podstaw konstrukcji rysunkowej i światłocienia. Zrozumienie tych zagadnień jest konieczne, aby później tworzyć poprawne i realistyczne prace.

Przykładowe obszary tematyczne późniejszych zajęć to pejzaże, postaci, portret, architektura, weduty, martwa natura, ilustracje.

Ołówek nie jest jedynym obowiązującym narzędziem, program kursu obejmuje również rysowanie cienkopisami, kredkami, akwarelą, farbami akrylowymi, ekoliną, tuszem a także technikami łączonymi, np. cienkopis + kawa.

Jesteśmy otwarci na zainteresowania naszych kursantów – istnieje możliwość realizowania programu wyłącznie w ołówku lub z jego przewagą, lub wprost przeciwnie, z przewagą zajęć malarskich. Większość tematów będzie można wykonywać wybranym przez siebie narzędziem.

 

Przykładowe tematy zajęć

 

PODSTAWY PERSPEKTYWY

 • perspektywa jednozbiegowa i dwuzbiegowa – ćwiczenia, zastosowanie praktyczne
 • inne ćwiczenia geometryczne w perspektywie – przenoszenie równej odległości w perspektywie, obroty brył, podział na równe części w perspektywie
 • konstrukcja podstawowych brył w perspektywie
 • ćwiczenie perspektywy na martwej naturze

 

DOM W KRAJOBRAZIE

kurs rysunku hobby olowek krajobraz

 • nauka projektowania rysunku – szkic, projekt kompozycji i kadru, wybór sposobu światłocienia, podrys na dużym formacie, wykończenie pracy na dużym formacie szrafem
 • rysowanie zieleni różnego typu (drzewa liściaste, iglaste, trawy, krzewy)
 • rysowanie różnego typu krajobrazów (górski, pagórkowy, leśny)
 • rysowanie wody – jezioro, rzeka, wodospad
 • zastosowanie perspektywy w prostej architekturze (chatka)
 • konstrukcje elementów architektury (rozmieszczenie okien, drzwi, balkon, konstrukcja dachu)

We materiałach do zajęć znajdują się wzorcowe rysunki naszych absolwentów będące odpowiedzią na ten temat a także praktyczne wskazówki pomocne przy realizacji zadanego tematu. Ponadto, załączamy tutorial powstały w naszej pracowni, pokazujący jak w fazach powstaje rysunek na zadany temat. Można się nim inspirować lub stworzyć własną kompozycję.

 

DODATKI DO KURSU

Wszyscy kursanci mogą uczestniczyć w darmowych zajęciach w ramach codziennej otwartej pracowni. Na otwartej pracowni zawsze jest asystent, który służy pomocą. Możesz wpaść do pracowni po dodatkową korektę lub przyjść na kilka godzin, popracować nad rysunkiem korzystając z motywującej atmosfery pracowni.

otwarta pracownia 7 dni w tygodniu

darmowe konsultacje online

50% zniżki na kurs malarstwa akwarelowego

50% zniżki na kurs historii sztuki

60zł zniżki na kurs digital painting

 

GODZINY OTWARTEJ PRACOWNI

 • poniedziałek – 16:00 – 21:00
 • wtorek – 16:00 – 20:30
 • środa – 15:00 – 19:00
 • czwartek – 16:00 – 20:00
 • piątek – 15:00 – 20:00
 • sobota – 9:00 – 18:30
 • niedziela – 10:00 – 13:30

 

CENA KURSU RYSUNKU I MALARSTWA

cena za trymestr (3 miesiące) – 960 zł

możliwość wpłat ratalnych 3 x 350 zł

 

>ZAPISY NA KURS RYSUNKU HOBBYSTYCZNEGO<

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o kursie rysunku hobbystycznego skontaktuj się z nami telefonicznie (797 274 186) lub mailowo: pracownia@domin-krakow.pl