Rysunek - Malarstwo - Digital Painting

Kurs historii sztuki 2023/24

Kurs historii sztuki polecamy osobom, które przygotowują się do matury z tego przedmiotu, chcą zdawać na architekturę, ASP lub do liceum plastycznego.

Kurs historii sztuki to obowiązkowe uzupełnienie kursu rysunku bądź kursu artystycznego. Matura z historii sztuki jest wliczana w punktację podczas rekrutacji na Architekturę m.in. na Politechnice Krakowskiej. Wiedza z tej dziedziny jest również niezbędna, aby pomyślnie przejść egzamin wstępny na ASP.

Historia sztuki to szalenie interesująca dziedzina! Uczy nas wrażliwości na sztukę oraz kreatywności, co w przyszłości owocuje lepszymi wynikami w kreatywnych, opartych na projektowaniu zawodach. Osobom, które dopiero staną przed wyborem kierunku studiów i swojej życiowej drogi, polecamy historię sztuki na maturze – otwiera wiele drzwi i możliwości.

Przygotowanie do matury z historii sztuki

Matura z historii sztuki jest punktowana przy rekrutacji na Architekturę, warto dobrze się przygotować!

Wspólne wyjścia do muzeum

Nic tak nie stymuluje nauki historii sztuki jak oglądanie obrazów na żywo. Wspólne wyjścia do muzeów to świetna okazja do pogłębienia swojej wiedzy w tym zakresie.

Przygotowanie do egzaminów ustnych na ASP

Znajomość historii sztuki jest jednym z wymagań na wstępnych egzaminach ustnych na ASP.

Kompletny przekrój przez dzieje sztuki

Kurs historii sztuki rozpoczynamy w październiku i kończymy zaraz przed maturami. W tym czasie przechodzimy przez wszystkie epoki w dziejach sztuki.

Przygotowanie do liceum plastycznego

Podczas egzaminu ustnego do liceum plastycznego warto zabłysnąć znajomością historii sztuki.

Dodatkowe materiały do nauki

Kursanci otrzymują dodatkowe materiały pomocne przy samodzielnej nauce w domu.
korepetycje historia sztuki krakow

Program kursu historii sztuki

Zobacz co robimy na kursie historii sztuki

Program kursu historii sztuki obejmuje przekrój przez wszystkie okresy aż do współczesności i stanowi kompleksowe przygotowanie do zdania egzaminu maturalnego z tego przedmiotu. 

Kurs polecany jest osobom zdającym na Architekturę (matura z historii sztuki jest punktowana) oraz innym osobom przygotowującym się do matury z tego przedmiotu, kandydatom na ASP (egzamin ustny), a także hobbystom zainteresowanym pogłębianiem swojej wiedzy w tej dziedzinie.

Oferujemy serię wykładów poruszających wszystkie obowiązujące na historii sztuki na maturze zagadnienia w porządku chronologicznym. Kurs historii sztuki – poza częścią teoretyczną – zawiera również część ćwiczeniową.  Przygotowuje ona do jak najlepszego napisania matury oraz uzyskania świetnego wyniku wstępnych egzaminów ustnych na uczelniach artystycznych. Uczestnikom kursu historii sztuki udostępniamy również dodatkowe prezentacje do powtarzania materiału w domu.

Cennik i terminy kursu historii sztuki

Wykłady kursu historii sztuki prowadzimy w dwóch terminach do wyboru:

Na obu terminach w tygodniu przerabiamy ten sam temat, więc można odrabiać nieobecności na drugim terminie w tym samym tygodniu.

Podaruj kurs komuś bliskiemu

Najczęstsze pytania

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtującą Cię kwestię - napisz do nas.

Nie :) Kurs historii sztuki jest dostępny dla wszystkich. 

Kursanci Domina uzyskują dostęp do kursu historii sztuki gratis lub z dużym rabatem – jego wysokość zależy od rodzaju zajęć, na które już uczęszczają.

Jasne! Poza maturzystami zapraszamy też osoby przygotowujące się do liceum plastycznego i wszystkie osoby zainteresowane pogłębianiem wiedzy z historii sztuki.

Tak. Na zajęciach, na których będziesz, dowiesz się od prowadzącego, jakie tematy były już poruszane i co nadrobić. W takiej sytuacji płacisz za kurs od momentu, w którym się zapiszesz.

Wystarczy notatnik i coś do pisania.

Możesz wtedy dołączyć do grupy online w środy od 20:00-21:30 :)

Stacjonarne zajęcia odbywają się w naszej pracowni w centrum Krakowa – na przeciwko Dworca Głównego, przy ulicy Westerplatte 3/3.

Zajęcia online odbywają się poprzez Skype.

Za kurs historii sztuki możesz zapłacić przelewem na konto lub kartą na miejscu. Cena kursu to 950 zł za  I semestr oraz 450 zł za II semestr.

zapisy na kurs

zapisy na kurs

Witaj na kursie!

Co dalej?

1. Wpłać zaliczkę

2. Czekaj na maila z potwierdzeniem

3. Skompletuj potrzebne materiały

To będą Twoje pierwsze zajęcia w szkole rysunku i nie wiesz czego się spodziewać?

Nie ma się czego bać! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądają zajęcia w szkole rysunku, zwłaszcza te pierwsze, to przeczytaj artykuł: 

Do zobaczenia w pracowni!