MATURALNY KURS HISTORII SZTUKI W KRAKOWIE

historia sztuki do matury architektura

Maturalny kurs historii sztuki to obowiązkowe uzupełnienie kursu rysunku bądź kursu artystycznego. Matura z historii sztuki jest wliczana w punktację podczas rekrutacji na Architekturę na Politechnice Krakowskiej. Wiedza z tej dziedziny jest również niezbędna aby pomyślnie przejść egzamin wstępny na ASP.

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ HISTORII SZTUKI?

  • Jest to szalenie interesująca dziedzina! Uczy nas wrażliwości na sztukę oraz kreatywności co w przyszłości owocuje lepszymi wynikami w kreatywnych, opartych na projektowaniu zawodach
  • Wiedza z tej dziedziny jest niezbędna dla wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości zajmować się architekturą, sztuką lub projektowaniem,
  • Znajomość historii sztuki jest niezbędna aby pomyślnie przejść ustne egzaminy wstępne na Akademii Sztuk Pięknych,
  • Matura z historii sztuki jest punktowana przy rekrutacji na Architekturę na Politechnice Krakowskiej. Co więcej, tytuł finalisty Olimpiady Artystycznej pozwala uzyskać dodatkowe punkty!

 

PROGRAM KURSU HISTORII SZTUKI

Program maturalnego  kursu historii sztuki zawiera całość zakresu i stanowi kompleksowe przygotowanie do zdania egzaminu maturalnego z historii sztuki. Oferujemy serię wykładów poruszającą wszystkie obowiązujące  zagadnienia w porządku chronologicznym. Forma kursu zawiera również część ćwiczeniową, która przygotowuje do jak najlepszego napisania matury oraz świetnego wyniku wstępnych egzaminów ustnych na uczelniach artystycznych poprzez naukę rozwiązywania zadań oraz przerabiane próbnych arkuszy egzaminacyjnych z historii sztuki. Dla uczestników dostępne będą dodatkowe materiały do nauki. 

Dodatkiem do całorocznego kursu są wykłady z historii designu prowadzone po maturach, szczególnie przydatne osobom podchodzącym do rekrutacji na ASP (która odbywa się później niż matury) i inne kierunki artystyczne.

WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW

Nasi uczniowie zdobywają bardzo wysokie noty na egzaminach maturalnych oraz ustnych. W roku 2017 nasza uczennica Kinga Szczudlik zdobyła tytuł finalisty Olimpiady Artystycznej! Serdecznie gratulujemy!

 

HARMONOGRAM KURSU HISTORII SZTUKI

Maturalny kurs historii sztuki prowadzony jest w trybie całorocznym.

Zajęcia odbywają się raz na dwa tygodnie i trwają 3 godziny zegarowe – w co drugą niedzielę w godzinach 10:00 do 13:00. Start 1 października.

Pełny cykl kursu historii sztuki trwa od początku października do końca kwietnia. W maju prowadzony jest dodatek do kursu – kompleksowy kurs historii designu i sztuki najnowszej szczególnie polecany kandydatom na artystyczne kierunki studiów.

CENNIK

  • Dla wszystkich naszych uczniów na profilu intensywnym jest DARMOWY. 
  • Cena dla osób niezapisanych na inne zajęcia – 120 zł/miesiąc
  • Cena dla osób zapisanych na profil podstawowy zajęć – 60zł/miesiąc.

Zobacz pełen cennik wszystkich zajęć

ZAPISY