jak nauczyc sie rysowac, nauka rysunku, najlepszy kurs rysunku w krakowie,

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ale jednocześnie nie jest łatwa. Trzeba zacząć rysować. A konkrety poniżej.

jak nauczyc sie rysowac, nauka rysunku

1. Daj sobie czas na rysowanie i dobrze go wykorzystaj

Umiejętność rysowania nie przychodzi bez wysiłku z dnia na dzień. Gdyby tak było, rysowanie byłaby tak samo naturalną zdolnością jak choćby oddychanie. Dlatego nie oczekuj, że po tygodniu czy miesiącu nauki staniesz się mistrzem w tej dziedzinie. Wszystko przychodzi z czasem, jednak najważniejsze, aby ten czas dobrze wykorzystywać. Ktoś, kto rysuje codziennie po kilka godzin w miesiąc poczyni większe postępy niż ktoś, kto przez cały ten miesiąc narysuje jeden rysunek. Jednak nawet ta pierwsza osoba, nie będzie odnosiła sukcesów w nauce rysunku, jeśli nie będzie analizować swoich rysunków.

 

2. Analizuj, wyciągaj wnioski i staraj się poprawiać błędy w rysunkach

To tak naprawdę jest klucz do rysunkowego sukcesu. Na każdy ukończony rysunek należy spojrzeć krytycznym okiem i szczerze powiedzieć sobie, co jest narysowane dobrze, a co jeszcze można poprawić i w kolejnej pracy skupić się tym, co sprawia największą trudność. Dobrym pomysłem jest notowanie pochwał i krytyk swojej pracy. Czasami ciężko spojrzeć nam samym szczerze i krytycznie na swoją pracę, dlatego dobrze, gdy możemy otrzymać korektę od doświadczonego rysownika, który od razu wychwyci wszystkie niedociągnięcia w naszej pracy i powie nam jak pracować dalej, aby się rozwijać.

 

 

3. Zapisz się na kurs rysunku

Na kursie rysunku nauczyciele pilnują, abyś ciągle się rozwijał. Motywują do kończenia rysunków i służą obszerną i merytoryczną korektą, więc zawsze wiesz, nad czym dalej pracować. Program kursu rysunku opiera się na wieloletnich doświadczeniach w nauczaniu rysunku i jest ciągle udoskonalany. Zapisując się na kurs masz pewność, że uczysz się od profesjonalistów i mistrzów w tej dziedzinie oraz, że nie wyrobisz sobie złych nawyków, które są częste po samodzielnej nauce rysunku na bazie przypadkowych materiałów z internetu. Kurs rysunku motywuje do systematycznej pracy. W pracowni rysunku poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach i celach, często jest to miejsce, w którym wywiązują się przyjaźnie na lata.

AK

Zostaw komentarz

Przeczytaj też

Warsztaty malarstwa olejnego

Zapraszamy na wyjątkową okazję spróbowania swoich sił w malarstwie olejnym w czasie trzydniowych warsztatów! Kiedy i gdzie? Warsztaty malarstwa olejnego organizujemy czasie małopolskich ferii zimowych – 3, 4 i 5

Czytaj więcej »