Rysunek - Malarstwo - Digital Painting

jak nauczyc sie rysowac, nauka rysunku, najlepszy kurs rysunku w krakowie,

Odpowiedź na pytanie o to, jak nauczyć się rysować, jest bardzo prosta: trzeba po prostu zacząć to robić. Konkrety? Przedstawiamy je wpisie blogowym poniżej.

jak nauczyc sie rysowac, nauka rysunku

1. Jak nauczyć się rysować? Daj sobie czas

Umiejętność rysowania nie przychodzi bez wysiłku z dnia na dzień. Gdyby tak było, rysowanie byłaby tak samo naturalną zdolnością jak choćby oddychanie. Dlatego nie oczekuj, że po tygodniu czy miesiącu nauki staniesz się mistrzem w tej dziedzinie. Wszystko przychodzi z czasem, jednak najważniejsze, aby ten czas dobrze wykorzystywać. Ktoś, kto rysuje codziennie po kilka godzin, w miesiąc poczyni większe postępy niż ktoś, kto przez cały ten miesiąc narysuje jeden rysunek. Jednak nawet ta pierwsza osoba nie będzie odnosiła sukcesów w nauce rysunku, jeśli nie będzie analizować swoich prac.

2. Jak nauczyć się rysować? Analizuj, wyciągaj wnioski i poprawiaj błędy

Kluczem do rysunkowego sukcesu i odpowiedzią na pytanie o to, jak nauczyć się rysować, jest analiza i wyciąganie lekcji na przyszłość. Na każdy ukończony rysunek należy spojrzeć krytycznym okiem i szczerze powiedzieć sobie, co jest narysowane dobrze, a co jeszcze można poprawić, by w kolejnej pracy skupić się tym, co sprawia największą trudność. Dobrym pomysłem jest notowanie pochwał i krytyk swojej pracy. Czasami ciężko spojrzeć samodzielnie szczerze i krytycznie na swoją pracę, dlatego dobrze, gdy możemy otrzymać korektę od doświadczonego rysownika, który od razu wychwyci wszystkie niedociągnięcia w naszej pracy i powie nam jak pracować dalej, aby się rozwijać.

3. Jak nauczyć się rysować? Zapisz się na kurs

Na kursie rysunku nauczyciele pilnują, aby kursanci ciągle się rozwijali. Motywują do kończenia rysunków i służą obszerną i merytoryczną korektą, więc zawsze wiesz, nad czym dalej pracować. Program każdego kursu (np. kursu rysunku architektonicznego) opiera się na wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu rysunku i jest ciągle udoskonalany. 

Zapisując się na kurs masz pewność, że uczysz się od profesjonalistów i mistrzów w tej dziedzinie oraz że nie wyrobisz sobie złych nawyków, które są częste po samodzielnej nauce rysunku na bazie przypadkowych materiałów z internetu. Kurs rysunku motywuje do systematycznej pracy. W pracowni rysunku poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach i celach, często jest to miejsce, w którym nawiązuje się przyjaźnie na lata.

AK

Zostaw komentarz

Przeczytaj też