Rysunek - Malarstwo - Digital Painting

Jak wyglądają zajęcia z rysunku?

Jak wygląda kurs rysunku?

Czyli co musisz wiedzieć przed pierwszymi zajęciami.

Cześć! Jeżeli to czytasz, to prawdopodobnie zamierzasz zapisać się na pierwszy w swoim życiu kurs rysunku, lub już to zrobiłaś/-eś. Jeśli ta druga opcja to gratuluję! Niebawem rozpoczniesz niesamowitą przygodę z rysunkiem i twórczością. Ale prawdopodobnie zaczynają w Tobie narastać obawy: Jak to wszystko będzie wyglądać? Czy będą mnie oceniać? Czy będzie jak na lekcjach w szkole? Co jeżeli nie będzie mi wychodzić? W tym wpisie odpowiem Ci na wszystkie Twoje wątpliwości i opowiem jak wygląda kurs rysunku, tak żebyś wiedział(a) na co się przygotować :)

Przed pierwszymi zajęciami

Przede wszystkim - nie stresuj się. Nastaw się, że będzie fajnie, bo gwarantuję Ci, że tak będzie! A jeśli nadal w to nie wierzysz to przeczytaj dalszą część artykułu.
Poza tym przygotuj materiały potrzebne na zajęcia. Listę narzędzi otrzymujesz w mailu po zapisie.

Pierwsza wizyta w szkole rysunku

Witaj i czuj się jak u siebie w domu! Na pierwszych zajęciach od progu powita Cię ktoś z prowadzących i wskaże Ci drogę do sali. Jeżeli tak się nie stanie (być może prowadzący właśnie kogoś odprowadza na inne zajęcia) rozejrzyj się po numerkach nad drzwiami i znajdź salę, w której będziesz mieć zajęcia. Na początku pierwszych zajęć Twój prowadzący opowie Ci wszystko o pracowni, co gdzie jest, ale też o kursie, wszystkich jego dodatkach, formalnościach, wydarzeniach i aktywnościach. Nic Cię nie ominie, o ile się nie spóźnisz ;)

kurs rysunku krakow architektura

Nigdy wcześniej nie rysowałam(-em), boję się, że będę najgorsza/y w grupie.

Jeżeli przed kursem obejrzałaś/-eś galerię rysunków to możesz mieć obawy, że będziesz odstawać od grupy. Ale! Musisz wiedzieć, że wszystkie rysunki w naszej galerii to prace osób, które rysują kilka miesięcy, rok, czasem nawet więcej. Część prac jest autorstwa prowadzących. Każda z tych osób, tak jak Ty, kiedyś była początkująca, więc wszystko przed Tobą!

Jeżeli zapisujesz się na kurs od podstaw, to reszta grupy też dopiero zaczyna swoją przygodę z rysunkiem.

Jak przebiega lekcja rysunku?

Na początku zajęć dostaniesz drukowany materiał z najważniejszymi informacjami, przykładowymi rysunkami na dany temat, tutorialami (pokazanymi rysunkami na dany temat w kilku fazach), a także inspiracjami i poleceniami. Lekcję zaczynamy od wykładu - wprowadzenia do tematu. Później każdy zaczyna pracować nad swoim rysunkiem a prowadzący nad pracą pokazową na tablicy odrywając się od niej co chwilę, żeby robić korekty kursantom. Zawsze też znajdziemy czas, żeby sprawdzić rysunki, zrobione w domu.

Czy w czasie zajęć jest przerwa? Czy można wychodzić z sali?

Zajęcia architektura, ASP, hobby dla dorosłych:
Nie ma w czasie zajęć odgórnie wyznaczonej przerwy. Każdy może w dowolnym momencie wyjść do łazienki czy do kuchni zrobić sobie kawę lub herbatę. Zajęcia trwają długo więc zalecamy mieć ze sobą jakiś posiłek lub przekąskę. W kuchni mamy ogólnodostępną lodówkę, mikrofalówkę, ekspres do kawy i czajnik z dużym wyborem herbat. Pod pracownią jest też sklep spożywczy, kilka piekarni i cukierni więc jeśli zgłodniejesz możesz po coś szybko wyskoczyć.

Zajęcia 11-15 lat:
W środku zajęć jest 15-minutowa przerwa. Jeśli Twój opiekun wyraził zgodę, możesz w czasie przerwy opuścić pracownię. Oczywiście również możesz skorzystać z naszej kuchni (patrz sekcja wyżej).

Zajęcia kursu artystycznego przygotowującego na ASP

Jaka jest atmosfera na zajęciach? Czy można rozmawiać? Czy jest muzyka?

Staramy się, aby atmosfera była jak najmilsza :) Na zajęciach puszczamy muzykę, rozmawiamy ze sobą. Ważną częścią zajęć z rysunku jest poznawanie nowych osób o podobnych zainteresowaniach, wymienianie się doświadczeniami i budowanie przyjaźni na cały kurs, studia i być może na całe życie?

W pracowni panuje bardzo ważna zasada - wszyscy jesteśmy “na Ty”! Nie waż się zwracać do kogokolwiek “per Pan/Pani”, nie jesteśmy tacy starzy ;) Na zajęciach panuje luźna atmosfera, nie budujemy sztywnych barier na linii uczeń - nauczyciel rodem ze szkoły. Nikt nie będzie Cię wywoływać do tablicy żeby przed całą “klasą” sprawdzać Twoją wiedzę. Każdy pracuje na swojej kartce i nikt poza prowadzącym nie będzie Ci na nią zaglądać (chyba, że sam(a) pochwalisz się koleżance obok co narysowałaś/-eś).

Czy prowadzący będzie mnie oceniać jeśli popełnię błąd?

Absolutnie nie! Każdy prowadzący jest Twoim przyjacielem. Zawsze cierpliwie wszystko tłumaczymy, nawet po kilka razy. Nigdy nie wstydź się, że czegoś nie rozumiesz i zadawaj pytania. My naprawdę kochamy tłumaczyć a poza tym daje nam to sygnał, że jesteś ambitna/-y i naprawdę zainteresowana/-y rysowaniem, skoro dociekasz i chcesz wszystko dobrze zrozumieć.

Czy przed pierwszymi zajęciami muszę pokazać swoje rysunki?

Jeśli zapisujesz się na kurs od podstaw to nie, ponieważ zakładamy, że osoby na tym kursie dopiero zaczynają naukę rysunku. Ale oczywiście, jeżeli coś już wcześniej rysowałaś/-eś i chcesz to pokazać i uzyskać korektę to z przyjemnością obejrzymy :)

architektura kurs rysunku, pracownia rysunku w krakowie, rysunek odręczny, jak efektywnie uczyć się rysunku

Czy będę przepytywana/-y przed całą grupą jak w szkole?

Nie ;) Czasami zadajemy pytanie “do grupy” ale nigdy nie żądamy odpowiedzi od konkretnej, wybranej z sali osoby. Jak nikt nie zgłosi się z odpowiedzią to sami sobie odpowiadamy. Też chodziliśmy do szkoły i wiemy, że to bardzo stresujące dla wielu osób.

To co, chyba wszystkie obawy rozwiane? Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to napisz do nas, odpowiadamy na każde, nawet “najgłupsze” pytania.

Do zobaczenia w pracowni!

zobacz też:

AK

Zostaw komentarz

Przeczytaj też