nauka digital paintingu, kurs digital painting, rysowanie na tablecie- rady i wskazówki

OD CZEGO ZACZĄĆ NAUKĘ DIGITAL PAINTINGU?

Po pierwsze należy zapoznać się z obsługą programu, którego będziemy używać (na naszych pierwszych dominowych zajęciach zapoznajemy się z Photoshopem) i często używanymi skrótami klawiszowymi (np. w Photoshopie naciśnięcie klawisza alt, gdy narzędziem aktywnym jest pędzel powoduje samplowanie koloru), trybami pędzli oraz warstw, itp.

JAKIE STRONY WWW DO NAUKI DIGITAL PAINTINGU?

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się mnóstwo użytecznych kanałów i stron www. Dla zupełnie początkujących polecam serwis ctrlpaint gdzie bardzo przystępnie i rzeczowo są wytłumaczone wszystkie niezbędne podstawy zarówno Photoshopa jak i triki, jakich używać przy malowaniu cyfrowym.

Zaletą strony jest podział poszczególnych zagadnień na rozdziały oraz króciutkie filmiki około 1-5 min.  Serwis anglojęzyczny.

Kolejną stroną z bardzo dużą porcją wiedzy jest Level Up!Brushboost.

POLSKIE STRONY WWW DO NAUKI DIGITAL PAINTINGU

Cennym źródłem wiedzy jest polskojęzyczne forum max3d, gdzie możecie założyć własną teczkę 2D lub 3D i uzyskać cenne rady i konstruktywną krytykę od osób pracujących już dla branży filmowej i gier. Warto też zacząć czytać wątki teczek lubianych artystów, zawierają mnóstwo cennych informacji na temat procesu uczenia się, materiałów i kursów.

Przykład teczki Wojtka Fusa

Przykład teczki Magdaleny Radziej

Bardzo dużo informacji znajduje się też na anglojęzycznym kanale Brushboost.

Następnym źródłem wiedzy dla początkujących jest polskojęzyczna grupa na Facebooku o nazwie Digital Painting – jak żyć?, w zakładce pliki znajdziesz również sporo informacji, książek i porad. Ponadto dla członków i sympatyków są organizowane co jakiś czas spotkania „w realu”.

Dobrym pomysłem dla osób zaczynających przygodę z malarstwem cyfrowym jest poćwiczenie z farbami olejnymi lub akrylowymi, żeby poczuć medium. Bardzo też polecam cyfrowe kopiowanie mistrzów malarstwa tradycyjnego, jeśli chcesz uzyskać efekty tradycyjne malując na tablecie.

JAK DOŁĄCZYĆ DO ZAJĘĆ DIGITAL PAINTING?

Na nasz kurs digital paintingu możesz zapisać się w dowolnym momencie roku szkolnego, o ile wszystkie miejsca na kursie nie będą już zajęcie. Możesz również umówić się na lekcję próbną bez zobowiązań, trzecia edycja trwa od września 2017. Aby to zrobić napisz do nas. Absolwentki pierwszej edycji kursu dostały się na wymarzony kierunek studiów Digital Design w Krakowie.

Jeśli masz pytania możesz podesłać swoje digitalowe i nie tylko digitalowe prace do naszej grupy Digital Painting Domin Kraków. Dzięki temu uzyskasz opinię i poradę.

Zapraszamy!

AK

Zostaw komentarz

Przeczytaj też

Warsztaty malarstwa olejnego

Zapraszamy na wyjątkową okazję spróbowania swoich sił w malarstwie olejnym w czasie trzydniowych warsztatów! Kiedy i gdzie? Warsztaty malarstwa olejnego organizujemy czasie małopolskich ferii zimowych – 3, 4 i 5

Czytaj więcej »