Terminy egzaminów wstępnych na Architekturę

TERMINY EGZAMINÓW Z RYSUNKU NA ARCHITEKTURĘ 2018

nauka rysowania w krakowie, szkolenie z rysunku, jak dostać się na architekturę

Poznaj terminy egzaminów wstępnych na Architekturę w tym roku. Poniżej przedstawiamy terminarze, najważniejsze informacje oraz odnośniki do stron uczelni wyższych, gdzie możesz przeczytać wszystkie szczegóły.

 

EGZAMIN WSTĘPNY POLITECHNIKA KRAKOWSKA – KIERUNEK ARCHITEKTURA

Egzamin wstępny na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej składa się z dwóch zadań rysunkowych rozłożonych na dwa dni. Pierwsze zadanie to rysunek z natury kompozycji z brył elementarnych. W drugim dniu kandydaci na Architekturę rysują temat z wyobraźni na zadany temat, który dotyczy architektury i przestrzeni miejskiej.

Egzamin wstępny na Architekturę odbędzie się w 28 i 29 czerwca 2018 roku o godzinie 8:00. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia architektoniczne trwa od 1 do 27 czerwca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 4 lipca do godziny 12:00.

więcej informacji na stronie Politechniki Krakowskiej

przygotowanie do egzaminów wstępnych na architekturę – 

 REKRUTACJA POLITECHNIKA KRAKOWSKA – KIERUNEK ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Na ten kierunek nie odbywają się egzaminy wstępne, lecz przegląd odręcznych prac rysunkowych kandydata. Portfolio kandydata należy składać w dniach 18 – 27 czerwca 2018 roku. Ocena prac odbywa się bez udziału kandydata, nie ma też żadnego egzaminu wstępnego, ani w formie rysunkowej ani w formie ustnej. Lista ocen przyznanych kandydatom zostanie opublikowana 4 lipca do godziny 12:00.

 

EGZAMIN WSTĘPNY POLITECHNIKA WARSZAWSKA – KIERUNEK ARCHITEKTURA

Rekrutacja na Architekturę na Politechnice Warszawskiej odbywa się dwuetapowo. Pierwszy etap składa się z dwóch zadań rysunkowych, które należy wykonać na podstawie polecenia w formie tekstu. Na każde z nich kandydat ma 90 minut. Pierwszy etap w roku 2018 odbędzie się 9 czerwca. Do drugiego etapu rekrutacji 16 czerwca przystąpi połowa najlepiej ocenionych w pierwszym etapie kandydatów.

Elektroniczna rejestracja na Wydział Architektury w Warszawie trwa od 7 do 28 maja 2018 roku.

więcej informacji na stronie Politechniki Warszawskiej

EGZAMIN WSTĘPNY POLITECHNIKA ŚLĄSKA (GLIWICE) – KIERUNEK ARCHITEKTURA

Egzamin wstępny na Architekturę na Politechnice Śląskiej składa się z dwóch zadań rysunkowych jednego dnia, w roku 2018 – 27 czerwca. Rejestrować przez Internet można się od 7 maja do 25 czerwca.

więcej informacji na stronie Politechniki Śląskiej

REKRUTACJA NA ARCHITEKTURĘ NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

Kandydaci na Architekturę na Politechnice Wrocławskiej przystępują do egzaminu składającego się z dwóch zadań rysunkowych: rysunku postaci z natury oraz rysunku o charakterze architektonicznym. Tegoroczne egzaminy wstępne na PWr odbędą się 26 i 27 czerwca. Internetowa rejestracja kandydatów trwa od 15 maja do 20 czerwca 2018 roku.

więcej informacji na stronie Politechniki Wrocławskiej

EGZAMIN WSTĘPNY NA ARCHITEKTURĘ NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

Egzaminy wstępne odbędą się w dniach 7, 8 i 9 czerwca 2018 roku. Kandydaci przystępują do rysunku postaci z natury oraz pięciogodzinnego testu wiedzy o architekturze, sztuce i wiedzy ogólnej  z elementami rysunkowymi. Kandydaci mogą się rejestrować od 11 maja do 1 czerwca bieżącego roku.

więcej informacji na stronie Politechniki Gdańskiej

POLITECHNIKA ŁÓDZKA – REKRUTACJA NA ARCHITEKTURĘ

Egzamin wstępny na Architekturę na Politechnice Łódzkiej odbędzie się 19 lipca 2018 roku.

 

POLITECHNIKA POZNAŃSKA  – WYDZIAŁ ARCHITEKTURY

Elektroniczna rejestracja kandydatów  odbywa się w dniach od 25.05.2018 r. do 15.06.2018 r.

Egzamin z rysunku dla kierunku Architektura i Urbanistyka odbędzie się 19 czerwca 2018 r .

więcej informacji na stronie Politechniki Poznańskiej